Antrasis vestuvių fotografas, kodėl naudinga?
Antrasis vestuvių fotografas – tai puikus pagalbininkas pagrindiniam fotografui.
Vis daugiau jaunų porų, organizuodami savo tuoktuves, šventei įamžinti samdo ne vieną, o du fotografus. Sakysite – kam to reikia? Viskas tik dėl nuostabios Jūsų šventės.
Keletas iš daugybės privalumų:
- Turėdamas pagalbininką pagrindinis fotografas gali dirbti aukščiausiu lygiu. Profesionalas koncentruojasi į svarbiausius šventės momentus, nesukdamas galvos, kad gali pražiopsoti kokį mielą momentą.
- Antrasis vestuvių fotografas sudaro galimybę į kiekvieną situaciją pažvelgti kitu kampu. Juk vienam asmeniui fiziškai neįmanoma tuo pačiu metu būti dviejose vietose ir pamatyti tą pačią akimirką iš skirtingų pusių. Be to, kiekvienas fotografas turi savitą darbo stilių ir gali užfiksuoti akimirkas, kurių vienas fotografas nepastebėtų.
- Pagalbininkas leidžia užfiksuoti daugiau kadrų. Bet kuri vestuvių diena yra kupina ypatingų akimirkų bei atsitikimų, todėl du fotografai gali jų užfiksuoti daugiau.
- Antrasis vestuvių fotografas sudaro galimybes pagrindiniam fotografui planus įvykdyti daug efektyviau ir per trumpesnį laiką. Prieš ceremoniją fotografui reikia papildomo laiko tam, kad užfiksuotų papildomas detales. Taip diena yra be reikalo užtempiama, o turint pagalbininką galima efektyviai suplanuoti laiką be nereikalingų pratęsimų.
Antrojo fotografo gidas
Darbas poroje praverčia ne tik pagrindiniam fotografui, bet ir jo asistentui. Pastarasis įgauna patirties, žinių, įgūdžių. Deja, daugelis profesionalių fotografų dirba tik po vieną, nenorėdami atskleisti savo darbo paslapčių. Todėl profesionalaus fotografo asistentas turėtų išsiaiškinti visas ypatybes ir būti pasiruošęs viskam. Asistentui su profesionalu iš anksto reikėtų aptarti:
• Ką jis galės daryti su nuotraukomis;
• Ar galima naudoti nuotraukas savo darbo kolekcijoje;
• Ar viešindamas nuotraukas turite paminėti pirminį fotografą;
• Ar reikia paminėti, kad buvo pagalbinis fotografas;
• Kada galima viešinti nuotraukas;
• Ar pirminis fotografas jį paminės savo įrašuose;
• Kaip ir kada sumokės;
• Kaip ir kada pateikti nuotraukas ir t. t..
Komandinis darbas
Asistentas turi žinoti, kad jis reprezentuoja pagrindinį vestuvių fotografą, o ne save. Tad dienos prioritetas – atskleisti pagrindinį fotografą, jo darbo stilių. Teks kiek nusileisti ir fiksuoti ne tik tas akimirkas, kurias norisi. Antrinis fotografas dirba ne už save, jis yra lyg pagalbinis įrankis. Visada verta naudoti kuo daugiau savo kūrybinių gebėjimų, tačiau tuo pat metu išlikti fone bei džiaugtis lengvesniu krūviu. Toks darbas – labai naudinga patirtis.
Nesireklamuokite
Antrasis vestuvių fotografas turi puikią progą pamatyti, kaip dirba kitas, didesnę darbo patirtį turintis žmogus, išmokti kažko naujo. Tačiau jei jis per daug kišasi ar klausinėja, tai gali erzinti aplinkinius. Galbūt klientai užsisakė fotografą dėl jo stiliaus, todėl nepatariama imtis didelės iniciatyvos, nebent pirmasis fotografas leido ar prašė. Bet šiaip patartina stengtis netrukdyti.
Asistentas padeda pagrindiniam fotografui, kuris daug ir sunkiai dirbo, kad pasiektų dabartinį lygį. Todėl tikrai nederėtų neštis savo vizitinių kortelių ar darbo pavyzdžių ir visu tuo trukdyti šventės svečiams ar erzinti pagrindinį fotografą. Tai ne pati tinkamiausia vieta reklamuotis.
Pasirūpinkite pagrindiniu fotografu
Pagrindiniam fotografui suteikta didžiulė atsakomybė – pasirūpinti, kad viskas vyktų kuo sklandžiau. Todėl jei jis neturi asistento, antrasis vestuvių fotografas turi jam padėti kuo gali, kad palengvintų tą atsakomybę. Reikia nusiteikti, kad antrasis vestuvių fotografas daugiau padeda, tarnauja kitam. Tai geriausia, ką jūs galite padaryti kitam fotografui, jus pastebės ir pripažins.
Laikykitės atstumo
Antrojo fotografo darbas yra užfiksuoti mielas akimirkas bei fotografuoti iš kitų kampų, tad nederėtų nestoviniuoti per arti. Antrojo fotografo paskirtis – stengtis fotografuoti viską, ką fotografuoja pirminis fotografas, tik kiek kitaip. Juk jei pirmasis fotografas ko nors neužfiksuos, antrasis tą tikrai pastebės! Visada verta atkreipti dėmesį, kur stovi pagrindinis fotografas, kokie jo mėgstami kampai, netgi kokį objektyvą naudoja. Tačiau tikrai nereikia visko kopijuoti, nes antrasis vestuvių fotografas tam ir samdytas, kad nuotraukos būtų kuo įvairesnės.
Nefotografuokite per daug
Reikėtų atsispirti norui fotografuoti kuo daugiau, nes pagrindinis fotografas turi apdoroti abiejų fotografų nuotraukas. Visada fotografuojant pagalvokite, ką norite šia nuotrauka pasakyti. Kadangi dirba du žmonės, pagrindinis fotografas tikrai padarys svarbiausias nuotraukas.
Susiderinkite fotoaparatus
Nepamirškite, kad abiejų fotografų fotoaparatų datos ir laiko nustatymai turi būti vienodi. Taip pat būtų nuostabu, jei būtų suderinti ir kiti techniniai parametrai, pvz., baltos spalvos balansas.
Šypsokitės
Norite tikėkite, norite – ne, svečiai į fotografą žiūri tada, kai to mažiausiai tikitės. Todėl – šypsokitės. Niekas nenori, kad juos fotografuotų susiraukęs ar paniuręs fotografas.
Vertėtų nepamiršti, jog gerai „pasitarnavus“ pagrindiniam šventės fotografui, galima sulaukti ne tik kvietimo padirbėti kartu dar kartą, tačiau apie puikų pagalbininką sužinos ir kiti šios srities specialistai…